GÓRA

Georges Alexandre Krins

Georges Alexandre Krins urodził się 18 marca 1889 roku w Paryżu, jednakże był z pochodzenia belgiem. Wraz z rodziną mieszkał w miejscowości Spa w prowincji Liége (Belgia). Od 30 października 1902 roku uczęszczał do królewskiego konserwatorium muzycznego (Conservatoire Royal de Musique), które prowadzi edukację artystyczną w zakresie muzyki i teatru. Naukę ukończył w 1908 roku, a następnie prawdopodobnie chciał rozpocząć karierę wojskową, jednakże najbliżsi nakłonili go do zmiany tej decyzji i pozostania cywilem. Przez krótki okres Krins pracował w sklepie swojego ojca jednocześnie występując jako skrzypek w La Grande Symphonie w rodzinnej miejscowości.

Jego kariera muzyczna ewoluowała w szybkim tempie i wkrótce to rzemiosło skrzypka było jego głównym zajęciem. Już w roku 1910 w sali koncertowej teatru Le Trianon Lyrique w Paryżu Krins grał pierwsze skrzypce. Następnie wyjechał do Londynu i przez kolejne 2 lata grał w tamtejszym hotelu Ritz. Na początku kwietnia 1912, tuż przed dziewiczym rejsem Titanica do Nowego Yorku Krins został zatrudniony przez agencję muzyczną CW & FN Black z Liverpoolu i przyjęty do składu orkiestry.

Georges Alexandre Krins wsiadł na pokład Titanica w środę, 10 kwietnia 1912 r. w porcie w Southampton. Razem z pozostałymi członkami orkiestry podróżował drugą klasą na wspólnym bilecie, o numerze 250654. Jego kabina znajdowała się na pokładzie E. Krins, tak jak pozostali muzycy zginął w katastrofie Titanica. Jego ciało (jeśli było odnalezione), nigdy nie zostało zidentyfikowane. Skrzypek miał zaledwie 23 lata.