GÓRA

Witam na pokładzie i zapraszam na rejs!

10 kwietnia 2016 { 1323 odsłon }
    Od ostatniej aktualizacji strony internetowej o legendarnym statku Titanic upłynęło istotnie sporo czasu. Temat pięknej a zarazem krótkiej historii statku, jego słynnej katastrofy oraz tajemnic kryjących się we wraku cyklicznie odżywa, wzbudzając na nowo zainteresowanie i ciekawość. Powielane we wcześniejszych publikacjach stwierdzenie, że "od katastrofy Titanica minęło już ponad 100 lat, a my wciąż o nim mówimy..." wybrzmiewa dzisiaj na nowo, za sprawą przeredagowania i przywrócenia dawnego blasku największej polskiej stronie internetowej, traktującej o tragicznej historii statku.

    Rozpoczęte na początku lutego br prace, zmierzające do przywrócenia dawnego blasku stronie internetowej o Titanicu przypominają trochę gorączkowe przygotowania do pierwszego rejsu statku przez Atlantyk, zaplanowanego na środę, 10 kwietnia 1912 r. Nieprzypadkowa jest zatem data uruchomienia strony, przypadająca dokładnie w 104 rocznicę rozpoczęcia dziewiczego rejsu Titanica.
    Pomimo wielu rozmaitych przeszkód i utrudnień napotkanych po drodze, szczęśliwie udało się ukończyć i udostępnić na czas najważniejsze działy i moduły strony internetowej. Efekt wytężonej pracy i pełnego, dwumiesięcznego zaangażowania można dziś obejrzeć na poszczególnych stronach serwisu: www.titanic.com.pl.

    Po blisko 10 latach przerwy w systematycznym redagowaniu strony, nastąpił wyczekiwany przełom. Strona internetowa z dniem 10 kwietnia br zyskała zupełnie nowy wygląd oraz układ graficzny, a jej dotychczasowa zawartość merytoryczna została gruntownie zweryfikowana, poprawiona oraz uzupełniona. To jednak nie koniec zmian. Do tej pory z poprzedniej strony udało się przenieść zaledwie część jej zasobów. Wiele z nich znajduje się aktualnie w opracowaniu i stopniowo, w kolejnych tygodniach zostanie udostępniona na stronach nowego serwisu. Można domniemywać, że o historii i katastrofie Titanica powiedziano chyba wszystko, że już niczego nowego w tej sprawie się nie dowiemy. Tymczasem jest jeszcze całe mnóstwo niesamowitych historii, archiwalnych i współczesnych zdjęć oraz innych ciekawostek, związanych z legendarnym statkiem Titanic, które cały czas niecierpliwie czekają, aby ujrzeć światło dzienne. Pokaźnych rozmiarów archiwum materiałów, zdjęć oraz opisów, jeszcze nigdy dotąd nie opublikowanych wciąż oczekuje na swoją kolej.

    W tym roku przypada 104 rocznica tragicznych wydarzeń, pamiętnej nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, kiedy na oceanie Atlantyckim miała miejsce katastrofa transatlantyckiego parowca Titanic, podczas której śmierć poniosło blisko 1500 osób. I choć od tego dramatycznego wydarzenia minęło już tyle lat, historia i legenda Titanica w sercach i umysłach ludzi na całym świecie jest wciąż żywa. W pewnym sensie nadal intryguje, fascynuje i zastanawia. Dlaczego do niej doszło? Kto zawinił? Jak to możliwe, że statek okrzyknięty mianem niezatapialnego, po kolizji z górą lodową w niespełna trzy godziny zatonął? Na te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj, w pierwszym polskim serwisie internetowym, poświęconym w całości statkowi Titanic.

Użyteczne Informacje

Warunki użytkowania strony
Informacje, dotyczące zasad korzystania ze stron internetowych zostały określone notą prawną.

Polityka prywatności
Zachęcamy również do zapoznania się z polityką bezpieczeństwa oraz ochrony poufnych danych. Polityka prywatności.

Poleć stronę znajomym
Każda osoba, którą temat historii statku, jego tragicznej katastrofy lub osób z nim związanych może interesować, z pewnością ucieszy się z Twojej wiadomości. Poleć stronę znajomym.

Powiadomienia o aktualizacjach
Jeśli chcesz być na bieżąco z wszelkimi informacjami i wydarzeniami, związanymi z legendarnym statkiem Titanic lub po prostu potrzebujesz wiedzieć, co nowego pojawiło się na stronie internetowej: zapisz się na Newsletter. Subskrypcja jest bezpłatna.

Bądźmy w kontakcie
Chcesz się z nami skontaktować? Prześlij swoją wiadomość za pośrednictwem formularza internetowego.

ostatnio dodane publikacje