GÓRA

106 rocznica katastrofy statku Titanic

15 kwietnia 2018 { 1706 odsłon }
Połowa kwietnia to zwykle czas wspomnień, zadumy i refleksji. Mija właśnie 106 lat od tragicznej nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas której na wodach północnego Atlantyku rozegrał się dramat, który pochłonął ponad 1500 istnień ludzkich. Brytyjski liniowiec R.M.S Titanic, po niefortunnej kolizji z górą lodową w niespełna trzy godziny idzie na dno Oceanu, aby ostatecznie spocząć tam na wieki.

Po ponad stu latach od tamtych tragicznych wydarzeń, nie słabnie pasja i zainteresowanie najsłynniejszym statkiem świata, który do dziś skrywa wiele tajemnic. Na stronach polskiego serwisu internetowego TITANIC staramy się stopniowo je odkrywać, aby ponownie się nim zachwycić, odkryć lub doświadczyć go na nowo. Jego wiecznie żywa legenda wciąż inspiruje, dlatego zapraszam Cię do obejrzenia ostatniej aktualizacji strony pod tytułem:
  • Majestatyczny Titanic opisującej statek od środka, czyli rzecz jest o wspaniałościach, jakie oferował swoim pasażerom.
Ale to nie wszystko! Aktualizacja strony przynosi również zupełnie nową galerię zdjęć. Zobacz, jakie wnętrza oferował legendarny Titanic, w jakich apartamentach i kabinach podróżowali jego pasażerowie, gdzie i co jedli, w jakich miejscach spędzali czas podczas dziewiczego rejsu przez Atlantyk.
  • Galeria wnętrz statku a w niej prezentacja aż 18 różnych miejsc na pokładzie Titanica na ponad 100 zdjęciach!
Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

ostatnio dodane publikacje