GóRA

Historia powstawania strony

    Pierwsza odsłona polskiej strony internetowej poświęconej tragicznej historii legendarnego statku Titanic miała miejsce w 2001 roku. Niewielka wówczas witryna www składała się zaledwie z kilku zakładek oraz galerii zdjęć, jednakże sukcesywnie rozbudowywana szybko zyskała popularność. Niesłabnące zainteresowanie tematyką najsłynniejszego statku pasażerskiego początku XX wieku przyczyniło się do jeszcze głębszego odkrywania jego historii oraz dalszego rozwoju strony.

    Pomysł na stworzenie portalu o Titanicu zrodził się pod wpływem wieloletniej pasji autora niezwykłą przeszłością i legendą owianą wokół statku, tajemnicą jego katastrofy oraz biografią ludzi z nim związanych. Dla wielu osób kazus Titanica wydaje się niebywale intrygujący i jednocześnie przyciągający uwagę, dlatego w zamyśle docelowo niniejszy serwis będzie również miejscem spotkania miłośników, pasjonatów oraz osób zwyczajnie zainteresowanych jego historią.

    Po kilku latach przerwy w redagowaniu strony, z dniem 9 kwietnia 2016 roku (niemal w 104 rocznicę dziewiczego rejsu statku przez Atlantyk), nastąpiła jej reaktywacja. Serwis internetowy o legendarnym statku Titanic został gruntownie przebudowany oraz zaktualizowany, a także zyskał zupełnie nowy, bardziej przejrzysty wygląd. Na stronie pojawiły się nowe, niepublikowane wcześniej materiały, opisy oraz zdjęcia. I choć wydawałoby się, że w temacie Titanica powiedziano już wszystko, to jednak istnieje całe mnóstwo niesamowitych historii, archiwalnych i współczesnych zdjęć oraz innych ciekawostek, które czekają aby ujrzeć światło dzienne.

    Mimo, że od katastrofy pasażerskiego statku R.M.S Titanic upłynęło już ponad 100 lat, my wciąż o nim mówimy. W naszej pamięci legenda wiecznie żywa i nieustannie intrygująca. Witam na pokładzie i zapraszamy na niezwykły rejs!

Użyteczne informacje

Prawa autorskie oraz pozwolenia
Informacje dotyczące wykorzystania zasobów serwisu internetowego o legendarnym statku Titanic określa nota prawna.

Bezpieczeństwo i ochrony danych
Szczegóły stosowanych przez nas technologii oraz z przepisy dot. ochrony danych osobowych zostały zawarte w polityce prywatności.

Mapa strony
Dostęp do wszystkich zasobów strony z pewnością ułatwi wykaz jej zawartości.

Dodaj do ulubionych
Zapisz adres strony o legendarnym statku Titanic na liście swoich ulubionych zakładek. Dodaj do ulubionych.

Poleć stronę swoim znajomym
Każda osoba, którą temat historii statku Titanic, jego tragicznej katastrofy lub osób z nim związanych może interesować, z pewnością ucieszy się z Twojej wiadomości. Poleć stronę znajomym.

Powiadomienia o aktualizacjach
Aby otrzymać powiadomienia o aktualizacjach, nowościach oraz zmianach na stronie: zapisz się na Newsletter.

Bądźmy w kontakcie
Chcesz skontaktować się z redakcją serwisu? Prześlij swoją wiadomość za pośrednictwem formularza internetowego.

Przekaż darowiznę
Serwis internetowy o legendarnym statku Titanic istnieje m. in. przy wsparciu oraz zaangażowaniu dobrych ludzi. Wesprzyj nas przekazując darowiznę.